• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Grace Borbon – Drejtore e Burimeve Njerëzore

Grace Borbon është Drejtor i Burimeve Njerëzore në Qendrën e Thirrjeve të Kosta Rikës. Zonja Borbon beson fuqishëm se struktura e saj e besueshme, disiplina dhe përgjegjësia janë pasuri për menaxhmentin e lartë të kompanisë.

Ajo shquhet në vëmendjen e saj ndaj detajeve dhe aftësisë së saj për të trajtuar komunikimin për të gjitha departamentet e kompanisë, institucionet lokale dhe agjencitë qeveritare të Kosta Rikës.

Që nga viti 1991, ajo ka përfaqësuar disa kompani ndërkombëtare, përfshirë Caterpillar International si kreu i recepsionit dygjuhësh dhe asistent ekzekutiv. Në vitin 2001, znj. Borbon punoi për Cafe Britt, eksportuesja më e madhe e kafesë në Kosta Rika. Për katër vjet, ajo shfaqi lidership në marrëdhënie të gjera publike dhe drejtoi kompaninë në shitjet me pakicë në fund të lartë përpara se të bashkohej me ekipin e administratës së Kosta Rikës në Call Center.

Znj.Borbon ka studime të avancuara në fushat e gjuhës angleze, psikologjisë, gemologjisë dhe administratës ekzekutive.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica