• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Qendrat e Thirrjeve Dygjuhëshe Sondazhet e Fokus Grupit

Qëllimi ynë i qendrës së thirrjes pranë detit është të ndihmojmë në krijimin e një sondazhi dygjuhësor të BPO për të arritur të gjitha objektivat e informacionit të kompanisë suaj. Ekipi i Sondazhit të Qendrës së Thirrjeve të Kosta Rikës do të trajnohet për të kryer të gjitha telefonatat telemarketing në një ton jo të njëanshëm, pa presion, për të njohur ndjenjat e vërteta të klientit tuaj. Rezultati nuk do të jetë i njollosur nga ndikimet apo pyetjet e keqdrejtuara kështu që ne mund të marrim informacionin e duhur për rritjen e kompanisë suaj. Kontakti personal i qendrës thirrëse në Amerikën Qendrore do të gjenerojë një përshtypje të vërtetë të dorës së parë nga çdo perspektivë, dhe ne do t’ju japim këtë nivel të lartë informacioni për ju për veprim të menjëhershëm.

Ekzistojnë disa lloje të anketimeve dyvjeçare të Amerikës Qendrore që zhvillohen që nxjerrin informacionin me qëllimin themelor për të bërë një shitje telemarketing. Në këtë rast të veçantë të BPO, Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës do të krijojë një vetëdije më të madhe për produktet dhe shërbimet e kompanisë suaj gjatë përfundimit të studimit. Aftësia për të siguruar kompaninë tuaj me reagime direkte nga klientët mund të sigurojë një forcë shitëse informacionin e duhur për të mbyllur një marrëveshje dhe për të luftuar çdo kundërshtim. Ndihmoni forcën tuaj të shitjes duke eliminuar përpjekjet e harxhuara për informacionet e vjetëruara dhe jofitimprurëse.

Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës e kupton që vetë-monitorimi mund të jetë i pashmangshëm për një kompani. Ndonjëherë, një studim i matur i departamentit në det të hapur mund të jetë një thirrje e rëndësishme pasuese për një klient që mund të japë një ide për performancën e telemarketingit të ekipit tuaj të shitjes ose cili përfaqësues i kujdesit të klientit po i jep më të mirën një klienti të kërkuar. Qendra jonë e thirrjeve pranë detit ka aftësinë për të mbledhur jo vetëm të dhëna për ju, por ne kemi aftësinë për të kuptuar nga ajo, ofrojmë rekomandime dhe kuptojmë se si krahasoni me konkurrencën tuaj më të vështirë.

Fitimi i klientëve të rinj është 10 herë më e vështirë dhe më e shtrenjtë sesa ruajtja e atyre të vjetra. Sondazhet tona të hartuara me kujdes në qendrat e thirrjeve përdoren për të tundur me takt klientët tuaj për vlerën e lartë që ata i përkasin kompanisë suaj. Ekipi ynë BPO do të identifikojë çështjet që janë kritike për zhvillimin e mbajtjes së klientëve të vjetër dhe zbulimin e shqetësimeve të tyre, gjë që do të parandalonte një faktor besnikërie nga përkeqësimi. Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës e kupton se në një treg gjithnjë e më konkurrues, kthimi në marrëdhënie që janë më personale me klientët mund të jetë një avantazh i mirë konkurrues në det të hapur. Ndërsa shumica e kompanive kanë frikë nga një klient i pakënaqur, ne i mirëpresim të gjithë klientët që të largojnë çdo zhgënjim që mund të kenë për kompaninë tuaj ose industrinë. Me agjentin tuaj të afërt të dëgjimit me shumë kujdes, Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës do t’ju ofrojë kritika të paçmueshme konstruktive që mund të korrigjohen menjëherë për të ndaluar të ardhurat potencialisht të humbura dhe për të rritur kënaqësinë e klientit.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica