• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Qendrat e Thirrjeve në Telekomunikacion dhe Internet

Qendra është në gjendje të inkorporojë pajisjet tuaja në rrjetin tonë ose konfiguroni dhomën tonë të serverit për të punuar me sistemet tuaja. Dhoma është gjithmonë e mbyllur, ka qasje të kufizuar dhe monitorohet 24 orë në ditë. Qendra e Thirrjeve Qendrore Amerikane ka si fibër optike dhe telefonat VOIP. PBX është dixhitale dhe ne përdorim tre transportues të ndryshëm të telekomunikacionit për të siguruar një shërbim telefonik plotësisht të tepërt dhe besueshmëri për çdo shërbim të klientit dhe thirrje për shitje.

Qendra jonë e thirrjeve ofron më shumë se bandwidth të internetit përmes tre ofruesve vendorë për të garantuar kohën më të lartë për të gjitha fushatat e jashtme të jashtme. Për të shmangur ndonjë ndërprerje, lidhja e dedikuar me fibra optike është vendosur nëntokësore dhe është e mbrojtur nga të gjitha kushtet e pafavorshme të motit dhe vandalizmi.

Për të gjitha projektet e telemarketing pranë bregdetit me parashikime specifike të rritjes, ekipi ynë i IT mbështetje do të përshtatë kapacitetin tonë të bandwidth për të përmbushur nevojat tuaja. Qendrat BPO të Kosta Rikës kanë aftësinë të kushtojnë 100 Megs me njoftim të duhur të avancuar.

Qëllimi ynë i përbashkët është që gjithmonë të ofrojmë shërbimin Gjeneruesi i sigurt dhe i besueshëm i naftës rezervë 87KVA Wacker është i aftë të furnizojë energji të plotë në të gjithë infrastrukturën tonë të qendrës së thirrjeve për aq kohë sa energjia e jashtme dështon. UPS-të e shumfishta të instaluara në çdo stacion punues të agjentit BPO dygjuhës sigurojnë energjinë e nevojshme derisa gjeneratori të fillojë. Telemarketing dhe thirrjet për shërbimin ndaj klientit nuk do të humbasin ose rënë pasi gjeneratori fillon të furnizojë energji të qëndrueshme brenda 30 sekondave nga një dështim i rrymës. Të gjitha fushatat e qendrës së thirrjeve në det të hapur do të vazhdojnë të funksionojnë pa ndërprerje ose kohë të ulur.

Qendra jonë e kontaktit në Amerikën Qendrore është 100% e sigurtë dhe kufizon ambasadën spanjolle në Paseo Colon. Agjentët dhe stafi janë të mbrojtur 24 orë në ditë nga siguria e armatosur e shumëfishtë, dy duzina kamera survejimi dhe mund të monitorohen krejtësisht në internet nga kudo në botë. Kosta Rika është një vend paqësor dhe nuk promovon dhunën. Duke ndjekur standardet e duhura të biznesit, investimi ynë i madh në infrastrukturën teknike dhe kontratat e jashtme të BPO për gjashtë kontrata duhet të mbrohen dhe të sigurohen.

Inventari ynë aktual:

Cisco ASA 5510 w / IPS modul

Cisco 3550-48

Katalizator 356048 PS

Cisco IP Phone CP-7911

Dell Power Edge 2950

APC Smart-UPS Njësia e kokës

APC Smart-UPS Battery Pack

Cisco 2960-48TC-L

Cisco Pix 515

US Robotics 56k Modem

Cisco 7941 VOIP Phones

Sennheiser Headsets telefon

Headsets telefonik Plantronics

Cisco Aironet 1130AG Pika e Qasjes Wireless

Cisco 2950

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica