• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Regjistrimi i seminarit të ndihmës dhe ndjekja e qendrës së thirrjeve

Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës i mirëpret të gjithë folësit publikë për të përdorur qendrën tonë të thirrjes dygjuhësore në afërsi, për ta bërë seminarin tuaj të efektshëm dhe të suksesshëm. Stafi ynë i BPO-së është në gjendje të ndihmojë ngjarjen tuaj me një forcë shitëse, strukturë të dedikuar ndjekëse dhe literaturë promocionale të dizajnuar posaçërisht. Të gjitha kontaktet e telemarketingut dhe të shërbimit të klientit gjatë procesit të regjistrimit mund të bëhen në anglisht dhe spanjisht duke ju lejuar të arrini një spektër më të gjerë të klientëve potencialë. Mbledhja e të dhënave dhe informacioneve të perspektivës në det të hapur duhet të jetë një pjesë e rëndësishme e procesit të seminarit dhe duhet të përdoret për potencialin e tij të plotë. Në Qendrën e Thirrjeve të Kosta Rikës, zhvillojmë një pyetësor para kualifikimit para ngjarjes dhe pastaj implementojmë një program të zhvilluar pas programit që do të rriste pjesëmarrjen dhe të ardhurat. Me afrimin e datës së seminarit, agjentët dygjuhësorë të qendrës së thirrjeve do të përdorin listën e detajuar të rikthimit për të bërë thirrje kujtese dhe për të dërguar email përpara ngjarjes. Koha është vendimtare për të motivuar të regjistruarit që paguajnë me vonesë dhe për të reduktuar keqardhjen e blerësit. Ky proces i BPO në det të hapur do të analizojë anulimin e kaluar dhe nuk tregon për të përmirësuar procesin e regjistrimit.

Agjentët e qendrës së thirrjes dygjuhësore janë të kujdesshme në dërgimin e një email konfirmimi për ata që regjistrohen në linjë ose nëpërmjet telefonit kur kontaktoni qendrën tonë telefonike të Amerikës Qendrore. Nëse zgjedhin të regjistrohen në internet, ata do të marrin një thirrje telefonike të menjëhershme për verifikim. Ne jemi në gjendje të krijojmë një program regjistrimi me ulje para afatit të caktuar, siç është regjistrimi i hershëm i zogjve ose Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës, mund të trajtojnë lehtësisht thirrjet e uljes së vëllimit në një organizatë në të njëjtën kohë për t’i nënshkruar ato. Shërbimet tona të jashtme të outsourcing mund të përfshijnë gjithashtu asistencën me zgjedhjet e transportit, shpenzimet korresponduese ose çdo çështje që duhet adresuar për të marrë pjesë në ngjarje.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica