• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Richard Blank – Kryeshefi Ekzekutiv

Richard Blank është Shefi Ekzekutiv i Qendrës së Thirrjeve të Kosta Rikës, një ndarje e Cheyenne Consultants, një kompani e inkorporuar në Kosta Rika.

Në fillim të mijëvjeçarit të ri, zoti Blank u zhvendos në Kosta Rika për të trajnuar mbi 500 punonjës për një nga qendrat më të mëdha të thirrjes në Amerikën Qendrore.

Duke përdorur stilin e tij të motivimit publik të mbështetur nga retorika taktike dhe e përshtatshme, ai ka përgatitur dhe menaxhuar me sukses disa nga telemarketuesit më të mirë në vend gjatë 12 viteve të fundit.

Përveç kësaj, ai ka fituar reputacionin e drejtimit të një shkolle për telemarketing dhe shpesh kërkohet për seanca trajnimi private dhe konsultime.

Në pritje të CAFTA, ai u bë partner strategjik i Dhomës së Tregtisë së Paqësorit të Paqësorit, Beverly Hills, Kaliforni dhe Telekomunikacionit Solo, Colorado Springs, Kolorado për të zgjeruar rrjetin ndërkombëtar të Kosta Rikës dhe biznesin.

Z. Blank mban një diplomë të beqarëve në komunikim dhe spanjisht nga Universiteti i Arizonës dhe një certifikatë të njohurive gjuhësore nga Universiteti i Seviljes, Spanjë.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica