• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Sigurimi i Cilësisë dygjuhësore të BPO

Programi ynë i Sigurimit të Cilësisë dygjuhësor në Amerikën Qendrore (QA) rrit performancën e fushatës suaj të jashtme duke zbatuar një monitorim të strukturuar dhe sistematik të aftësive telefonike të agjentit tuaj të thirrjeve. Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës mund të ofrojë për analizën tuaj një vlerësim të hollësishëm të aspekteve të ndryshme të projektit tuaj pranë Bore, duke përfshirë: retorikën, prezantimin, reagimet e konsumatorëve dhe në veçanti standardet metrikë të qendrës së thirrjeve në det të hapur.

Qendra e Thirrjeve e Kosta Rikës ka pajisjet e nevojshme për monitorimin e thirrjeve të BPO për një program të përshtatur QA. Nëse kompania juaj ka një sistem QA tashmë në vend dhe do të donte të zgjeronte përgjegjësinë në qendrën tonë të thirrjeve në Amerikën Latine me anë të burimeve të jashtme, do të jetë proces shumë i lehtë për të konfiguruar softuerin tuaj për të punuar me serverët e Departamentit të TI dhe pajisjet e telemarketingut. Duke investuar në QA në det të hapur, ju do të keni një kontroll më të fortë cilësor të telemarketuesit tuaj të dedikuar dygjuhësor të thirrjeve.

Është shumë e rëndësishme për klientët tanë që të kuptojnë qartë saktësinë e qendrës së thirrjeve QA dhe çfarë është përfshirë në mënyrë që të arrihen rezultatet e dëshiruara. Metoda e saktë e QA është shumë e përpiktë dhe përfshin një sasi të madhe të testimit, planifikimit dhe përshtatjes së raporteve të telemarketingut. Ekziston një proces i gjerë gjyqi dhe gabimi për të nxjerrë në pah fushat e përmirësimit të aftësive të telefonit me aftësinë për të rritur një telemarketing të agjentit të BPO ose potencialit të shërbimit të klientit në telefon. Një program i shkëlqyeshëm i sigurimit të cilësisë së qendrës së thirrjeve duhet të jetë konsistent dhe i përsëritshëm në mënyrë që të jetë efektiv.

Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës Departamenti i QA-së përgatit mentalisht agjentët e telemarketing në zbatimin e sistemeve të regjistrimit të thirrjeve të automatizuara dhe pse ajo është një pjesë thelbësore e rritjes profesionale të agjentit të thirrjeve. Çdo fushatë e kontraktuar krijon një përzierje unike të koncepteve për monitorimin e cilësisë, e ndjekur nga një sesion trajnimi intensiv për të mësuar procesin. Në mënyrë që punonjësit tuaj të luajnë një rol të rëndësishëm në përmirësimin e cilësisë, atyre do t’u kërkohet që të kuptojnë qartë qëllimet e përcaktuara të fushatës suaj të jashtme dhe të jenë përgjegjës për të gjitha telefonatat e tyre. Sapo agjenti i qendrave të thirrjeve dygjuhësore vlerëson faktin se kontrollimi i cilësisë do të përmirësonte shërbimin ndaj klientit dhe metrics performance, ata mund të fillojnë të luajnë një rol më jetësor kur përfaqësojnë kompaninë tuaj në telefon.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica