• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Telemarketing Script Writing për Qendrat e Thirrjeve Dygjuhësore

Qendra e Thirrjeve për zhvillim të shkrimit në afërsi të hapësirës është një art për agjentët e shërbimeve telemarketere dhe dygjuhësore të shërbimit të klientit. Shumë skena të mëdha outsourcing janë krijuar në Qendrën e Thirrjeve të Kosta Rikës për të përgatitur agjentët tanë të Amerikës Qendrore për të lexuar me bindje, ta bëjnë prezantimin e shitjes të sinqertë dhe të lëvizin përpara një bisede drejt një mbylljeje. Po, disa agjentë dygjuhësh janë të lindur me një personalitet simpatik dhe aftësi të komunikimit natyror. Edhe filmat e Hollivudit i lavdërojnë telemarketuesit në det të hapur që zëri i telefonit dhe mbyllet në thirrjen e parë. Agjentët tanë të telemarketingut janë aq të sigurt në mjetet e komunikimit që u janë dhënë që të buzëqeshni kur telefonojnë.

Retorika jonë strategjike e BPO do të ulë përqindjen e varësave të vrazhda, duke e mbajtur bisedën interaktive dhe interesante për klientin. Të gjitha skriptet e qendrës së thirrjes janë shkruar për t’u tingëlluar sikur konsumatorët në fakt ishin në kërkim të telefonit. Qendra jonë e thirrjeve pranë bregut ka miratuar adage se të huajt janë miq të cilët ende nuk janë takuar. Strategjitë unike të thirrjeve janë krijuar posaçërisht për të tërhequr vëmendjen e klientit dhe për të krijuar një interes brenda 20 sekondave të para të bisedës. Ne jemi të vetëdijshëm se një përqindje e telefonatave telemarketing do të rezultojë në një mbyllje pa marrë parasysh atë që është thënë dhe, me këtë në mendje, ne do të zbatojë një mbrojtje me takt me takt me pushimet e vendosur strategjikisht për të mbajtur klientët potencial duke folur.

Sapo të fillojë qendra e thirrjeve në Amerikën Latine, skuadra jonë e zhvillimit të kodeve të telemarketingut do të duhet t’ju kërkojë shumë pyetje të hollësishme, të cilat do të na japin informacionin që na duhet për të përmirësuar planin tuaj të BPO. Të gjithë skenarët e shërbimit të klientit do të shkruhen në lloje të ndryshme dialogash dhe do të jenë të arritshme për kur lind një kundërshtim. Shkrimi juaj do të strukturohet për të vendosur telemarketerin përpara klientit, në mënyrë që të mund t’i adresojmë pyetjet ose shqetësimet e tyre të ardhshme pa mundim dhe të ecim përpara. Para se të bëhet një thirrje telefonike e jashtme, ne do ta përcjellim draftin e parë në vëmendjen tuaj për shqyrtim dhe komente. Nëse është e nevojshme, do të bëjmë të gjitha rishikimet e nevojshme dhe do t’ju ofrojmë një skript final të telemarketing për miratimin tuaj. Opsionet afër shore për skenarin tuaj mund të ndryshojnë në varësi të nevojës dhe kontaktit. Për shembull, ne jemi në gjendje të prodhojmë skripta për një thirrje për herë të parë ose një thirrje të dyfishtë të telefonatave kur një klient i mundshëm të telefonon përsëri.

Përvoja jonë e gjerë e industrisë së thirrjeve ka treguar se një përqindje e kompanive të vogla që lançojnë fushatën e tyre telefonike vënë shumë pak vëmendje në vetë skriptën e telemarketingut. Përpjekja është e respektueshme, por pas ditëve të gjata në telefon dhe jo duke përmbushur rezultatet e dëshiruara, shumica vijnë të dinë se duke thënë se nuk po shitet në një telefonatë. Një listë kontrolli e produkteve dhe shërbimeve me një futje të sjellshme mund të punojë herë pas here, por shumica e njerëzve janë të mpirë nga telemarketuesit para se të mund të marrin një prezantim. Pasi ta përmirësojmë doracakun tuaj të telemarketingut të jashtme, dialogu juaj dygjuhësor do të shkojë në fazën e ardhshme të komunikimit. Si një përfitim me vlerë të shtuar, shërbimi juaj i klientit ose shkrimi i shitjes përfshihet pa pagesë me çdo fushatë të BPO të afërt të Kosta Rikës në Call Center.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica