• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Trajnimi i telemarketingut të avancuar të Call Center

Në Qendrën e Thirrjeve të Kosta Rikës, ne jemi të sigurt në ekspertizën tonë dygjuhësore të telemarketingit, saqë jemi të gatshëm të japim një mostër të trajnimit tonë pranë BPO për kuriozët. Kursi ynë i avancuar telemarketing në Amerikën Latine është vlerësuar lartë për njohuritë tona të gjera të qendrës së thirrjeve në fushat e komunikimit ndërpersonal, menaxhimit të konfliktit dhe fonetikës. Ftojmë të gjitha kompanitë e interesuara për të zbuluar përse Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës renditet ndër më të mirat në teknikat e komunikimit dygjuhësor për telemarketuesit e Costa Rican.

Prej ditës së parë, shërbimi ynë i ri i klientëve dhe agjentët e shitjeve kalojnë nëpërmjet Programit tonë të specializuar të Sistemit të Parakohshëm (ESP) ku ne trajnojmë agjentët e BPO në rritjen e nivelit të intensitetit dhe këmbënguljes së sjelljes. Shumë njerëz të guximshëm fillimisht shfaqin një interes për të bërë thirrje të ftohta jashtë, por jo gjithkush ka aftësinë të jetë një telemarketer dygjuhësor profesional që prodhon rezultate. Një agjent i qendrës së thirrjeve mund të jetë shumë inteligjent sipas një përkufizimi më konservator ende të pamotivuar për ta dedikuar këtë inteligjencë në fushatat e caktuara të BPO të telemarketingut.

Një psikologji e qendrës së thirrjeve për shitjen e telefonit do të jetë tema e fillimit të BPO. Mendja e telemarketerit është e fokusuar në atë se si të mbizotërojë mbi refuzimin dhe të zbulojë një qëndrueshmëri fizike për të trajtuar një minimum prej 8 orësh thirrjesh telefonike të cilësisë së jashtme në ditë. Çdo frikë e agjentit dygjuhësor për telemarketing adresohet hapur dhe zgjidhet me dhembshuri. Parandalimi për djegien e qendrës së thirrjeve diskutohet dhe do të monitorohet nga afër çdo ditë për secilin nxënës të Amerikës Qendrore. Ky vëzhgim kyç do të filtrojë quitters potencial duke promovuar anëtarët e ekipit të karrierës së BPO për kompaninë tuaj. Në Qendrën e Thirrjeve të Kosta Rikës, ne nuk jemi të vështirë për stafin tonë të qendrës së thirrjes në afërsi të detit, ne i marrim dhe i stërvitemi për të punuar shumë për të bërë fushatën tënde të suksesshme në det të hapur.

Fonetika dygjuhësore shpesh diskutohet dhe inkurajohet si një studim i vazhdueshëm për zotërim. Thirrjet e praktikës regjistrohen, analizohen dhe studiohen gjithmonë gjatë çdo stërvitjeje dhe do të mbulojnë llojet e ndryshme të thirrjeve të telemarketingit dhe shkallëzimit të shërbimit të klientit. Një analizë e siguruar nga një listë e hollësishme e kontrollit do të gjykojë tonin e agjentit, shkallën, katranin, kohëzgjatjen, pauzën, pauzën shtatzënë, shpërndarjen dhe kohën e pyetjeve të hapura dhe të mbyllura. Videoja e një thirrje telefonike në qendër të thirrjeve në zhvillim përfshin të njëjtin studim të fonetikës së bashku me komunikimin jo-verbal për të kuptuar se si sjellja e trupit, shprehjet e fytyrës, duart si ilustrues dhe mocioni mund të përmirësojnë ndjeshëm zërin dhe projeksionet. Të gjithë trajnuesit e BPO duhet të jenë një vëzhgues i palës së tretë për të bërë vetë ndryshimet e nevojshme mendore. E vetmja mënyrë që dikush mund të bëjë hapa të mëdhenj në ngritjen e vetë-përmirësimit të karrierës kur duhet të përulet nga kritikat e tyre. Vetë monitorimi dhe reflektimi është se çfarë do të bëjë ekipi juaj i telemarketingit të jetë ndër më të zhurmuarit në biznes dhe do të krijojë agjentë afatgjatë të BPO për projektin tuaj në det të hapur.

Skenari i avancuar dygjuhësor i telemarketingut do të transferohet në një fletë të dytë të njohur si një hartë thirrjesh për navigim të lehtë, rrjedhjes dhe trajnimit të zgjerimit. Menaxherët tanë të qendrave të thirrjeve përdorin një diagramë të drejtpërdrejtë për të nxjerrë në pah pikët kritike të vendimmarrjes dhe objektivat e njohura gjatë bisedës telefonike të strukturuar. Duke pranuar kur ata bëjnë një pyetje të mirë përdoret në mënyrë metodike dhe është thelbësore në promovimin e bisedave shtesë ose mbështetjes së shërbimit të klientit. Shumica e shitësve besojnë se bisedimi i shpejtë është rruga për të mbyllur një marrëveshje. Megjithatë, ne e inkurajojmë heshtjen si shumë instrumentale kur përdoret me takt në telefon. Pushimet e synuara shtatzëna përfshihen në katranin tonë dhe theksohen në hartën e thirrjeve si një avantazh për inkurajimin e pjesëmarrjes së klientit.

Një quiz trajnimi i detyrueshëm i qendrës së thirrjeve në fund të çdo klase BPO është e nevojshme për të siguruar që agjentët e Amerikës Latine të dinë se si të merren me sistemin tonë dhe të kemi një kuptim të sigurt të materialit tuaj të dhënë që mësohet atë ditë. Informacioni i fushatës në det të hapur dhe retorika e avancuar janë minimumi dy provime me shkrim dhe me gojë që duhet të miratohen nga të gjithë anëtarët e ekipit dygjuhësh. Ndërsa trajnimi në afërsi të telemarketing është afër përfundimit, disa thirrje provë do të bëhen për ju për miratimin përfundimtar të shkrimit dhe aftësinë e anëtarëve të ekipit tonë për të folur siç duhet për kompaninë tuaj.

Qendra e Thirrjeve e Kosta Rikës operon të gjitha sesionet e trajnimit dygjuhësor të BPO në një mjedis me presion të ulët. Në fillim të trajnimit në qendrat e thirrjeve, është shumë e rëndësishme të ndërtojmë një nivel të rehatisë me proceset tona përpara se të jenë të tyre. Gjatë kësaj faze, ata duhet të marrin shërbime të rehatshme për trajtimin e shërbimeve të klientit dhe shitjeve shumë shpejt para se të miratohen për të bërë një telefonatë të vetme për kompaninë tuaj. Sa më shpejt agjentët të marrin në telefon dhe të marrin një telefonatë do të përmirësojnë kurbën e tyre të të mësuarit, do të bëhen më efikas më shpejt dhe do të ulnin kohën e tyre të ngritjes.

Qendra jonë e thirrjeve qendrore amerikane mbulon të gjitha aspektet e trajnimit të themelimit për agjentët dygjuhësor në det të hapur. Që nga viti 2000, stafi ynë i trajnimit telemarketing ende ka pasion të trajnojë dhe të formojë talentet e papërpunuara duke ndërtuar vetëvlerësimin dhe besimin e ekipit të BPO. Edhe nëse marrim me qira agjentë që kanë qenë telemarketing për disa kohë, ne ende duhet të mësojmë metodat tona specifike të telefonit të pronarit të fushatës suaj pranë detit. Është e rëndësishme të analizoni sesionet e sakta të trajnimit që ju nevojiten para se të fillojmë. Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës do t’ju furnizojë me një pyetësor të hollësishëm që do të plotësohet para përgatitjes për klasat tuaja. Në varësi të shkallës dhe kompleksitetit të fushatës tuaj, kohërat dhe gjatësitë e trajnimit do të ndryshojnë për aftësi.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica