• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Преместување напред со центар за повици

Во моментот кога ќе се согласиме за вашиот посебен тип аутсорсинг потреби на BPO и очекувањата од вашите клиенти, офшор телемаркетинг процес е ставен во движење. Мора да се воспостави временска рамка од страна на двете страни за вашиот нов телефонски центар за да ги постигнат своите цели пред датумот на започнување. Ова ќе се случи откако нашите врвни директори ќе се консултираат со менаџерите за услуги на клиентите и вработените за обуки во вашата неофицијална кампања. Сите мислења ќе се дискутираат со вас за да помогнат во донесувањето на вашето конечно одобрување. Веднаш ќе се одржи вработување и специјализирана обука на вашиот телемаркетинг тим во Централна Америка. Во зависност од обемот и сложеноста на вашата BPO кампања, времето за обука и должините ќе се разликуваат за владеење и мора да се земат предвид. Ова ќе биде во предност на вашиот центар за повици и ќе работи во корист на вашиот двојазичен тим за максимални резултати од аукцијата. Дневни ажурирања на агентите на Вашиот центар за повици можат да ви бидат испратени на крајот од секој работен ден за преглед, ако се побара. Нормално известување е на тридневна основа.

 • Address
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica