• English
 • Español
 • Deutsch
 • Français
 • Português
 • Italiano
 • Nederlands
 • Русский
 • Polski
 • Türkçe
 • 日本語
 • Tiếng Việt
 • Română
 • العربية
 • Afrikaans
 • Íslenska
 • हिन्दी
 • Dansk
 • Svenska
 • Suomi
 • 한국어
 • Slovenščina
 • Cymraeg
 • Gàidhlig
 • Magyar
 • Cebuano
 • Монгол хэл
 • Hrvatski
 • Čeština
 • Català
 • Esperanto
 • Қазақ тілі
 • ភាសាខ្មែរ
 • ქართული
 • Basa Jawa
 • Հայերեն
 • עברית
 • هزاره گی
 • ગુજરાતી
 • Galego
 • Furlan
 • فارسی
 • Euskara
 • Eesti
 • Ελληνικά
 • རྫོང་ཁ
 • کوردی
 • Bosanski
 • বাংলা
 • Azərbaycan
 • Беларуская мова
 • ພາສາລາວ
 • मराठी
 • ဗမာစာ
 • Oʻzbek
 • اردو
 • Українська
 • Tagalog
 • ไทย
 • తెలుగు
 • Reo Tahiti
 • தமிழ்
 • български
 • Српски језик
 • Slovenčina
 • සිංහල
 • Сахалыы
 • Ruáinga
 • پښتو
 • ਪੰਜਾਬੀ
 • Norsk Nynorsk
 • Shqip

Qendra e Thirrjeve e Kosta Rikës

Qendra e Thirrjeve e Kosta Rikës (CCC) është një shtet i artit BPO Telemarketing kompani transferojmë të vendosura në kryeqytetin e San Jose, Kosta Rika. Fokusi ynë kryesor ka qenë dhe do të jetë gjithmonë trajnimi personal i secilit dhe çdo agjent të qendrës së thirrjeve në Amerikën Qendrore, në mënyrë që të ofrojmë cilësinë më të lartë të zgjidhjeve për telemarketing dhe shërbimin e dyanshëm të klientëve për kompanitë ndërkombëtare të vogla dhe të mesme, sipërmarrësit si pasuri 500 kompani.

Shërbimi ynë i thirrjeve në Amerikën Latine mund të merret me çdo fushatë madhësie të BPO, ndërsa ekipi ynë i menaxhimit të qendrave të thirrjes në afërsi të trajnimit mund t’ju ofrojë biznesit tuaj një metodë të provuar të zgjerimit ose qëndrimit në kontakt me klientët tuaj aktual pa stresin dhe kohën shtesë të nevojshme për ju të punësojë dhe të trajnojë telemarketuesit e qendrës së thirrjeve nga vetja.

Qendra e Thirrjeve të Kosta Rikës ju jep strategjinë tuaj offshoring një avantazh konkurrues biznesi duke siguruar më shumë se dyfishin e numrit të stafit të BPO dygjuhësh të trajnuar dhe të arsimuar për të njëjtin çmim si ju do të paguani brenda zonës suaj për një agjent të qendrës së thirrjeve më të paguar dhe më pak të trajnuar .

Kërkesa e lartë për shërbimet e qendrës së thirrjeve dygjuhësore i ka dhënë kompanisë sonë një bollëk të rinisur të telemarketuesve të kualifikuar që duan të punojnë me dhe për ju.
Në tregun e sotëm shumë konkurrues të burimeve të jashtme, një afrim më i afërt me Shtetet e Bashkuara, Zonën Qendrore të Kohës dhe mundësinë e gjuhës spanjolle si një vlerë e shtuar, tani konsiderohen si kërkesa pothuajse bazë të BPO-së, kur merren vendime në atë qendër thirrjeje për tu përdorur për projektin tuaj të rëndësishëm telemarketing. Largimi nga kjo në rast nuk është edhe më opsion. Shumë agjentë të qendrës së thirrjes në det të hapur janë dygjuhësh në gjuhën e tyre të Lindjes së Mesme ose të Azisë, e cila është e vështirë për veshët e Amerikës së Veriut. Ndërsa spanjishtja është më e dobishme dhe praktike si gjuhë e dytë për tregjet potenciale të pashfrytëzuara në të gjithë popullatat e Amerikës Veriore, Qendrore dhe Jugore, si dhe ato vende ku spanjishtja është ose një gjuhë primare ose dytësore.

Ky aspekt i vetëm e ka bërë Kosta Rika një Amerikë shumë tërheqëse në Amerikën e Veriut, pranë përvojës së jashtme. Më e rëndësishmja, ju mund të përfitoni nga ligjet ndërkombëtare të taksave që u jepen kompanive ndërkombëtare që investojnë në Kosta Rika dhe në ekonominë e qendrës së thirrjeve lokale. Kursimet e mundshme dhe përfitimet do ta bëjnë fushatën tuaj të jashtme një vendim të mençur të biznesit të BPO.
Përveç kësaj, ndryshe nga qendrat e tjera tradicionale të thirrjeve në det të hapur, Call Center në Kosta Rika qëndron e përqendruar në menaxhimin jo më shumë se një dyqind e pesëdhjetë qendra të thirrjeve të agjentëve, një fushatë të shërbimit të konsumatorëve në një kohë, për të kontrolluar siç duhet cilësinë, performancën dhe pozitën Morali i BPO. Sapo të arrihet kapaciteti në një nga qendrat tona të thirrjeve, një vendndodhje tjetër do të krijohet me të njëjtën strukturë të BPO afërsisht në det të hapur dhe me planin afarist të Amerikës Qendrore, në mënyrë që të mbajmë rezultatet dhe pritjet e qendrave të thirrjeve dygjuhësore vazhdimisht më të larta se ato të konkurimit të telemarketingut.

Programi BPO i Amerikës Qendrore është aq i rëndësishëm për një fushatë të kontraktuar si trajnimi për telemarketing. Të dyja fushat duhet të jenë të sigurta, të besueshme dhe të gatshme për të kryer të njëjtin konkurim të qendrës së thirrjeve që po shqyrton aktualisht. Kosta Rika ka një infrastrukturë shumë solide, një qeveri të qëndrueshme demokratike, kosto shumë konkurruese të punës dhe një pako të punës telemarketing që është veçanërisht e afërt me kulturën e Amerikës së Veriut. Punë në qendrat e thirrjes janë disa nga mundësitë më të mira të karrierës në Kosta Rika. Kjo ndryshon shumë nga vendet e tjera që e konsiderojnë atë si një pozicion fillestar në një kompani të qendrës së thirrjeve në fund të vdekjes. Qarkullimi në këto vende të tjera është pesë deri në dhjetë herë më shumë se në Kosta Rika.

Ne ju inkurajojmë të vizitoni një nga qendrat tona të thirrjeve për pushimet tuaja të ardhshme personale ose për udhëtimin e biznesit në parajsën e Amerikës Qendrore, Kosta Rika. Ndërsa jeni këtu, ne do të rekomandojmë marrjen e një dite shtesë të udhëtimit tuaj për të vizituar plazhet e mrekullueshme të virgjër, të luajë golf pranë oqeanit, të provoni fatin tuaj në peshkim në det të thellë, të eksploroni xhungla tropikale, të ngjitni vullkanet ose të relaksoheni në burimet natyrore të nxehtë. Ejani dhe shikoni për veten tuaj pse qendra e thirrjeve në Kosta Rika është një zgjidhje e përkryer për kompaninë tuaj në rritje dhe një central elektrik në industrinë e BPO.

 • Adresë
  Costa Rica's Call Center. Av 11, Calle 23, Barrio Aranjuez, San José, Costa Rica