Зашто изабрати Цоста Рицу када је оутсоурцинг?
Услови пословања БПО у мору су стабилни и сигурни у Костарики. Постоје многе латиноамеричке земље које нуде двојезичну подршку позивног центра са много нижим нивоима радних услова и нестабилних влада. У вашу корист, наш јединствени Цоста Рицан Цалл Центар нуди највишу квалитету, колеџ образован и 100% посвећену подршку агентима за плате које су 40% -80% ниже од Сједињених Држава. Да би остао конкурентан, ЦЦЦ нуди највише домаће плате и бенефиције у поређењу са другим занимањима која се нуде у Централној Америци. Непосредни резултат је континуирани раст неарсхоре оутсоурцинг индустрије. Костарика је поносно снабдевала наше клијенте са много говорника енглеског језика прилагођених потребама северноамеричког тржишта.
Костарика је нова “ин” локација за “близу”. Врло мирна земља која има популацију од око 4 милиона људи. Латинску Америку представља мала земља која има најстарију демократију у региону, политичку стабилност, солидну инфраструктуру и импресивну стопу писмености од 95%. Уносан споразум о слободној трговини са Сједињеним Америчким Државама има компаније као што су ИБМ, Мицрософт, Процтер & Гамбле, Хевлетт Пацкард, Амазон и Интел остварују значајне инвестиције у оутсоурцинг контактне центре у Коста Рикану. Након солидног искуства у БПО перформансама и метрицама, ЦЦЦ заузима водеће позиције као што су Индија и Кина као једна од најконкурентнијих оффсхоре оутсоурцинг дестинација која нуди високо плаћене, високо тражене двојезичне послове за кориснике и телемаркетинг.
Глобални конкурентски притисци и страхови од међународне рецесије присиљавају америчке корпорације да смање своје трошкове и истраже опције оффсхоре пословања. Данас, многе организације сматрају да је неопходно обавити необичне оутсоурцинг само да би остали конкурентни. Након пажљиве анализе, многе компаније су прошириле своје пословање у Костарики. То је атрактивно у смислу трошкова, ширине могућности, квалификоване радне снаге, шпанских маркетиншких могућности и дестинације коју неки сматрају рајем.
Близина Северне Америке
Политички стабилна
Успостављена инфраструктура
Стопа писмености 95%. Преко 9,300 образовних институција; јавно образовање је бесплатно и обавезно
Порески закони повољни за међународне компаније које желе да инвестирају
Очекивана имплементација споразума о слободној трговини са САД-ом и сродним законима који отварају економију већој конкуренцији Сваки дан, постоји око 30 различитих путничких летова од Костарике до САД-а и Канаде
Телекомуникације
Редундантни оптички каблови подморнице
Сателитска и земаљска микроталасна мрежа која се користи како би се задовољиле потребе и линије, мобилне и интернет услуге
Нови мултинационални добављачи улазе на тржиште, нудећи приватне мреже, интернет и услуге мобилне телефоније
93% електричне енергије се производи из обновљивих извора (хидроелектрана, електрична енергија, геотермална енергија и енергија вјетра). година стар
Централноамерички позивни центар Костарике лежи на географској ширини од 8 ° и 12 ° Н, и дужини од 82 ° и 86 ° З. Мала латиноамеричка земља која граничи са Карипским морем и Пацификом. Земља има укупно 800 миља обале. Костарика има границу од 192 миље на северу са Никарагвом и Панамом 397 миља од границе према југу. Костарика се налази између 8 и 12 степени северно од Екватора и обезбеђује идеалну тропску климу током целе године. Година се може поделити на два периода, сушну сезону и кишну сезону. Кишна сезона траје од маја до новембра, а сушна сезона траје од децембра до априла.
Више од трећине становништва живи у Сан Хосеу (главном граду) Велики, висококвалификовани раднички фонд од 2,05 милиона људи са стопом незапослености од 7,3% (процењено до јула 2010). Пацкард и Интел оутсоурцинг цалл центри Образовање
95 техничких школа и 60 универзитета
Национални институт за обуку (ИНА) нуди бесплатну техничку обуку
Посвећеност владе окружењу свог земљишта је заштићена територија. Костарика је једна од најразноврснијих земаља на планети
6% свјетских биодиверзитета вулкана, облак шума, прашума, сухе шуме, плаже
10.000 врста биљака, 800 врста лептира, 500 врста сисара и 850 врста птица
28 националних паркова, резервата, заштићених подручја и склоништа.
То је једина латиноамеричка земља која се налази на листи 22 старих демократија на свету. Земља је на трећем мјесту у свијету, и прва међу Америкама, у смислу Индекса еколошке успјешности за 2010. годину. Хришћанство је доминантна религија, а католичанство је званична државна религија према Уставу из 1949. године, који уједно гарантује слободу религије.
Становништво: Од 2010, Костарика има процењену популацију од 4,640,000. [70] Белци и местози чине 94% популације, белци 80% и местизос 14%, [71] док су 3% црни, или афро-карибски, 1% Индијанци, 1% Кинези и 1% остали језици: примарни језик који се говори у Костарики је шпански. Неки матерњи језици се и даље говоре у аутохтоним резервама. Око 10,7% одраслог становништва Костарике (18 или старијих) такође говори енглески, 0,7% француски, а 0,3% говори португалски или њемачки као други језик.
Костарика, званично Република Костарика је земља у Централној Америци. Налази се на централноамеричком превлаку, лежи између географских ширина 8 ° и 12 ° Н, и дужине 82 ° и 86 ° З. Граница је Карипског мора (на истоку) и Тихог океана (на западу), са укупно 1.290 километара обале, 212 км (132 ми) на обали Кариба и 1.016 км (631 миља). на Пацифику.
Да би се осигурали стабилни услови пословања БПО-а, то је једина латиноамеричка земља која се налази на листи 22 светске демократије. Поред тога, Костарика је досљедна као једна од најбољих латиноамеричких земаља у Индексу људског развоја (ХДИ), рангирана на 69. мјесту у свијету 2011. године. То је била и једина земља која је испунила свих пет критеријума утврђених за мјерење еколошке одрживости. Земља је на петом мјесту у свијету, и прва међу Америкама, у смислу индекса учинка на околиш за 2012. годину.
Оффсхоре оутсоурцинг пројекти расту у Централној Америци. Костарика је стабилна земља у Латинској Америци, граничи са Никарагвом на северу, Панамом на југоистоку, Карипским морем на истоку и Тихим океаном западно од главног града, Сан Јосе. У 2007, влада Костарике најавио је да ће до 2021. Костарика постати прва земља са неутралном угљиком. Према Фондацији Нове економије, Костарика је на првом мјесту у индексу Хаппи Планет и “најзеленија” земља на свијету.
Двојезични фонд радне снаге је забиљежен од стране УНДП-а у 2010. години као једна од латинских земаља које су достигле много виши људски развој од других земаља на истом нивоу прихода, а 2011. године УНДП је истакао да је солидан учесник у одрживости околиша, и веома импресиван запис о људском развоју и неједнакости него медијан њиховог региона. Национални понос земље је рођен од стране Уставом укинуте војске трајно у 1949 да постане званично мирно мјесто за пословање или одлазак у мировину.
Заједничка тема током колонијалног периода, Костарика је била најјужнија провинција генералног капетана Гватемале, која је номинално била део подружнице Нове Шпаније (тј. Мексико), али која је у пракси функционисала као углавном аутономна целина у оквиру Шпаније. Емпире. Удаљеност Рима од главног града у Гватемали, њена законска забрана у шпанском закону да тргује са јужним суседима у Панами, а затим део Велеграције Нове Гранаде (тј. Колумбија), и недостатак ресурса, као што су злато и сребро, претворила Костарика у сиромашну, изоловану и ријетко насељену регију унутар Шпањолске империје. Цоста Рица је описан као “најсиромашнија и најнесретнија шпањолска колонија у цијелој Америци” од стране шпанског гувернера 1719. Снажна индустрија оутсоурцинга промијенила је репутацију Костарике од мрачне прошлости до данашње “Швајцарске Централне Америке”.
Да би боље разумели како је Костарика расла тако запањујућу културу, северозапад земље, полуострво Никоја, био је најјужнији досег нахуатске културе када су шпански конквистадори стигли у 16. век. Историјски историчари класифицирали су аутохтоно становништво Костарике као припаднике средњег подручја, гдје су се преклапале периферије мезоамеричких и андских изворних култура. У скорије време, пре-колумбијска Костарика је такође описана као део Истко-колумбијског подручја.
Велики утицај аутохтоних народа на модерну костариканску културу био је прилично мањи ако се испитају разлике између других народа. Већи део домаћег становништва био је увучен у колонијално друштво шпањолског говорног подручја кроз међусобне бракове, осим неких малих остатака, од којих су најзначајнија племена Брибри и Борућа који још увијек настањују планине Цордиллера де Таламанца, у јужном дијелу земље. део Костарике, близу границе са Панамом. Спанисх цолонизатион
Костарика је поносна и активна чланица Уједињених нација и Организације америчких држава. Интерамерички суд за људска права и Универзитет мира Уједињених нација налазе се у Костарики. Пошто Костарика нема сталну војску и подигла људе који воле мир, она је такође члан многих других међународних организација везаних за људска права и демократију. Овај специфичан начин размишљања је пружио оффсхоре индустрији позивног центра велику количину добро изговорених, резервисаних и образованих агената за руковање позивима. Главни циљ вањске политике Костарике је потицање људских права и одрживог развоја као начина за осигурање стабилности и раста. Зато се компаније осјећају врло сигурним у улагању у БПО индустрију. Костарика је члан Међународног кривичног суда, без Споразума о заштити билатералних имунитета војске Сједињених Држава. Клијенти и исељеници се осећају веома удобно и безбедно док живе у Костарика током дужег временског периода.
Према подацима Свјетске банке из 2009. године, БДП по глави становника Костарике износи 11.122 УСД ППП. Латинска Америка развија ову земљу и има повећан интерес за одржавање и нове инвестиције у инфраструктуру. Чак и држава која је позната као земља трећег свијета, стопа сиромаштва у Костарики процјењује се на 23% са стопом незапослености од 7,8%. Индустрија позивног центра тренутно има 16.000 запослених и наставља да расте овај пословни медиј. Наш двојезични позивни центар осигурава да сви агенти добију најбољу компензацију. Плаће заснивамо на вриједности колона у односу на долар. Ова ме | ународна монетарна размјена је пала на 86% вриједности из краја 2006. године. Јединица валуте и даље остаје колон, а од маја 2012. године трговало се око 507 долара.
Влада Костарике нуди пореске олакшице за оне који су вољни да инвестирају у земљи, а посебно у БПО индустрију позивних центара. Неколико глобалних високотехнолошких корпорација направило је велике уговоре о запошљавању да запосле хиљаде. На пример: произвођач чипова Интел, фармацеутска компанија ГлакоСмитхКлине, компанија за производе за широку потрошњу Процтер & Гамбле и ХП запослили су близу 10.000 двојезичних служби за кориснике и техничку подршку. Високи нивои двојезичног образовања међу становницима и средњошколцима чине земљу атрактивном инвестиционом локацијом за позивне центре, корисничку подршку и латиноамеричке продајне тимове. За оне изван БПО индустрије, тропски туризам зарађује више девиза него комбиновани извоз три главне жетве у земљи: банане, ананас и кафа.
Индустрија позивних центара у Костарики је у могућности да бира из групе радне снаге која има стопу писмености од 94,9%. Ова поносна чињеница раздваја Костарика од осталих земаља Централне Америке као једну од највиших у Латинској Америци. Када је 1949. укинута војска Костарике речено је да ће “војска бити замењена војском наставника”. Двојезичне основне и средње школе налазе се широм земље у практично свакој заједници. Универзално јавно образовање је загарантовано уставом и представља кост наших добро квалификованих БПО агената. Основно образовање је обавезно, а предшколска и средња школа су слободне. Постоји само неколико школа у Костарики које прелазе 12. разред. Ученици који заврше 11. разред добијају Цоста Рицан Бацхиллерато диплому акредитирану од стране Министарства образовања Костарике. Јавни универзитети сматрају се најбољима у земљи, као и један од најбољих средстава за социјалну и економску мобилност.
Одлична локација Костарике пружа нашим клијентима у непосредној близини потпуни приступ америчким тржиштима. Стратешка временска зона спада у централни дио Сједињених Држава. Поред позивних центара, Костарика има туристичку индустрију од 2,2 милијарде долара годишње. Исто окружење и ниски трошкови трошења чине га најпосећенијом нацијом у региону Централне Америке. Костарика се фокусира на снажан екотуризам који привлачи многе туристе да обиђу опсежне националне паркове и прашуму која одузима дах. Костарика је призната као једна од малобројних са истинским екотуризмом, здравственим љечилиштима и веллнесс центрима. У смислу индекса конкурентности путовања и туризма 2011. године, Костарика је заузела 44. мјесто у свијету и друго међу земљама Латинске Америке након Мексика. Костарика производи више од 90% своје електричне енергије путем обновљивих извора.
Сјајна прича о здравственом успеху у Централној Америци о томе како третира њене грађане. Систем здравствене заштите је рангиран више од Сједињених Америчких Држава, упркос томе што има мали део свог БДП-а. До 2000. године покривеност социјалним здравственим осигурањем била је доступна за 82% популације у Костарики. Основне здравствене установе у Костарики укључују здравствене клинике, са лијечником опће праксе, медицинском сестром, службеником, љекарником и техничара примарне здравствене заштите. Запослени у Цалл центру имају невјероватну бригу која помаже у смањењу боловања и исцрпљености због здравствених проблема. У 2008. години било је пет специјалних националних болница, три опште националне болнице, седам регионалних болница, 13 периферних болница и 10 главних клиника. Наш позивни центар је само три блока од Националне дјечје болнице. Пацијенти могу одабрати приватну здравствену заштиту како би избјегли листе чекања. Коста Рика је међу земљама Латинске Америке које су постале популарне дестинације за медицински, стоматолошки и козметички туризам.